Moje ciało jest moją świątynią.

A taniec jest moją modlitwą.

Holistyczny (od gr. holos – całość) program coachingowy dla tancerzy dedykowany jest tym, którzy rozumieją i czują, że przygotowanie techniczne i fizyczne z pewnością nie wystarczy w osiągnięciu celu i realizacji marzeń. Trzeba zadbać holistycznie o ciało, umysł i duszę.

w

Czy chciałbyś umieć tak rozmawiać z trenerami, szkoleniowcami, partnerem/partnerką, aby rozumieli Twoje potrzeby?

Czy wiesz, jak “obsługiwać” emocje takie jak: złość, smutek, żal, frustracja?

Jak radzisz sobie z przegraną, a jak reagujesz na sukces?

Czy umiesz sam siebie docenić, a może raczej z łatwością się krytykujesz?

Mistrzem tańca (czy jakiejkolwiek innej dyscypliny) nie jesteśmy od urodzenia. Naturalnie wrodzony talent oczywiście dużo pomoże, ale najważniejsze jest nastawienie na rozwój, ponieważ taki konstrukt psychiczny umożliwi stawanie się mistrzem oraz odczuwanie radości i szczęścia podczas drogi do celu.

Takie nastawienie pozwala również podnosić się z niepowodzeń oraz umożliwia traktowanie ich jako lekcji a nie porażek. To z kolei powoduje zmniejszenie ryzyka wystąpienia depresji oraz konsekwentne dążenie do celu niezależnie od napotykanych przeszkód.

– Czy nastawienia na rozwój można się nauczyć?
– Oczywiście, że tak!

Dlatego zaproś do współpracy coacha. On stanie się Twoim przewodnikiem, dzięki czemu droga do celu stanie się fascynującą przygodą.

TAŃCZĄC KREUJ I DOŚWIADCZAJ.
NIE ODTWARZAJ.

Taniec jest cudowną formą ekspresji fizycznej i mentalnej. Żeby stawać się najlepszą wersją samego siebie, a nie kopiować innych, trzeba szukać własnej drogi. Należy uczyć się słuchać i słyszeć nie tylko naszych trenerów i szkoleniowców, ale przede wszystkim własnej intuicji. Rozumieć to, co chcemy tańcem przekazać.

MENU AKTYWNOŚCI.

Aparat ruchu oraz kręgosłup tancerza są szczególnie narażone na kontuzje oraz uszkodzenia trwałe. Nie wystarczy tylko wzmacnianie i praca nad kondycją. Trzeba szczególnie zadbać o rozciąganie i regenerację. Jestem najlepszym przykładem na to, że ćwiczenia „skrojone na miarę” mogą czynić cuda.

Po wypadku samochodowym, którego skutkiem był między innymi przeszczep skóry głowy i  kręgosłupa, oraz po operacji wszczepienia implantu w kręgosłup szyjny, wróciłam do normalnego życia właśnie dzięki ćwiczeniom. I to nie tylko w okresie trwania rehabilitacji.

Trzeba zmienić codzienne nawyki oraz wprowadzić odpowiednie ćwiczenia do codziennego menu aktywności. Taki skrojony na miarę program ćwiczeń można ustalić tylko ze specjalistą i to najlepiej zanim zdarzy się kontuzja. Profilaktyka kręgosłupa i aparatu ruchu powinna być stałym elementem holistycznego programu w pracy z tancerzami.

PALIWO DLA CIAŁA.

Ciało tancerza jest jego narzędziem pracy i ekspresji. Na poziomie biologicznym potrzebuje odpowiedniego żywienia. Nie wystarczy jeść to, co się chce. Należy jeść to, czego ciało potrzebuje. Każdy zawodnik zdecydowanie powinien poznać zasady prawidłowego żywienia i nauczyć się jak zamiast diety stworzyć swoje ulubione menu, które zaspokoi potrzeby ciała.

Współpraca ze specjalistami z zakresu żywienia powinna byś normą dla każdego tancerza. I to też gwarantujemy w holistycznym podejściu.

Kiedy powinno się zacząć współpracę z coachem czy psychologiem?

Współpraca ze specjalistą z zakresu psychologii i coachingu powinna rozpocząć się w momencie podjęcia przez zawodnika decyzji o realizacji jakiegoś celu. Dużo ludzi błędnie myśli, że do tego typu specjalisty idzie się wtedy, gdy ma się jakiś problem. Nic bardziej mylnego!

Przecież gdy chcesz wylać fundamenty pod dom nie robisz tego sam. Nie czekasz z decyzją o poproszenie specjalisty z zakresu budownictwa dopiero wtedy, gdy pojawi się problem, czyli gdy fundament okaże się źle wylany i zaczyna pękać. Takie działanie wiązałoby się ze stratą czasu, pieniędzy, pracy oraz naraziłoby Cię na opinię głupca… Nie tylko w oczach innych ludzi, ale również własnych.

W sporcie jest dokładnie tak samo. Po co narażać się na stratę czasu, pracy i pieniędzy, ale również na ryzyko uszkodzenia własnego ciała wskutek niepoprawnie wykonywanych ćwiczeń oraz obrania złych strategii i popełniania wciąż tych samych, często nieuświadomionych błędów? Nie musisz znać się na fachu coacha czy psychologa. Ale możesz poprosić go o pomoc.

Pobierz kartę pracy treningowej i zaplanuj samodzielnie swój trening https://drive.google.com/file/d/1taWe2jWpgRrxGb-aU-WVEIIUCzab5Xst/view?usp=sharing

Trenerzy, sędziowie i tancerze o roli coachingu w tańcu towarzyskim

Małgorzata Jabłońska, sędzina tańca turniejowego, założycielka Klubu Tańca Iglica

Agata Faber

Kacper Rutka

Bartek Polański

Karolina Sojska

Ilona Skulska

Filip Musiałowicz

Jedna sesja

Pojedyncza sesja trwająca 90 minut.

285 zł

szczegóły

Pakiet 5 sesji

Każda sesja trwa 90 minut.

1125 zł

szczegóły

Pakiet 10 sesji

Każda sesja trwa 90 minut.

2100 zł

szczegóły

Nigdy nie przegrywam.

Albo wygrywam,

albo się uczę.

~ Nelson Mandela

Jesteś gotowy do tej drogi?

Chętnie zostanę Twoim przewodnikiem.

Nelson Mandela rzekł:
"Nigdy nie przegrywam.
Albo wygrywam, albo się uczę."
Jesteś gotowy do tej drogi?
Chętnie zostanę Twoim przewodnikiem!

 

biuro@magdalenazachariasiewicz.pl

+48 604 117 504

Spotkania offline (na żywo):
Wrocław, ulica Białowieska
okolice CH Magnolia Park