W maju 2019 roku Liderki Ery Nowych Kobiet z Wrocławia, zorganizowały konferencję z udziałem Joanny Przetakiewicz. Zostałam partnerem tego wydarzenia. Jako inicjatorka wydarzeń pro-kobiecych zajmowałam się wtedy rozwijaniem programu Ekspresja Kobiecości.

Podczas tego wydarzenia został wyświetlony film, nagrany w Topaczu, podczas mojego wystąpienia motywacyjnego dla 250 Kobiet, które zostało zorganizowane przez Starostwo Powiatowe we Wrocławiu. Joanna Przetakiewicz doceniła wtedy moją siłę, charyzmę, pracę i osiągnięcia.

Kilka miesięcy później, z 2500 historii kobiecych, moja opowieść została wybrana jako jedna z dziesięciu do książki „Nie bałam się o tym rozmawiać”. 10 Kobiet. 10 autentycznych, traumatycznych historii o sile, odwadze i determinacji kobiet, które przetrwały i przetransformowały te doświadczenia w coś dobrego i ważnego dla innych.

“Ta książka to szczepionka na smutek. Udowadnia, że nie ma sytuacji bez wyjścia i po każdej burzy wychodzi słońce, jeśli tylko się o nie postaramy. Ale … nie ze wszystkim można dobie dać radę od razu. Jedno z najbardziej szokujących wyznań, jakie usłyszałam wczoraj! Na spotkaniu w Krakowie Ina, bohaterka mojej książki „NIE BAŁAM SIĘ O TYM ROZMAWIAĆ” powiedziała:

„Ani podwójne bankructwo, ani utrata środków do życia, ani diagnoza bardzo trudnego nowotworu (!!!) nie załamała mnie tak bardzo jak hejt! To wciąż siedzi mi w głowie.”

Najbardziej okrutny był SMS od koleżanki:

„’Dla mnie jesteś pospolitą oszustką’ napisany w chwili złości, na podstawie głupich plotek. A może warto zapytać jak było naprawdę? Czy kiedykolwiek ktoś zranił Cię tak głęboko i bezmyślnie?”

“Po 18 miesiącach doszłam do wniosku, że Polki boją się być szczęśliwe, dlatego wraz z 9 bohaterkami, stworzyłam coś wyjątkowego. Coś w czym każda z Was będzie mogła odnaleźć odpowiedź jak pokonać nawet najtrudniejsze przeciwności losu i przekonać się, że szczęścia MOŻNA się nauczyć.”

Joanna Przetakiewicz

Ten film sprawił, że Joanna Przetakiewicz zarosiła mnie do projektu ”Nie bałam się o tym rozmawiać”:

 

Oto moja filmowa historia jako jednej z bohaterek jej książki:

Nelson Mandela rzekł:
"Nigdy nie przegrywam.
Albo wygrywam, albo się uczę."
Jesteś gotowy do tej drogi?
Chętnie zostanę Twoim przewodnikiem!

 

biuro@magdalenazachariasiewicz.pl

+48 604 117 504

Spotkania offline (na żywo):
Wrocław, ulica Białowieska
okolice CH Magnolia Park